Výstava - ukázka

Co vás na výstavě čeká?

Navštívíte pohádkový svět Vánoc, v němž budou k vidění betlémy, čertí bleší trh, andělské scenérie, velká perníková chaloupka, miniaturní krajinky s trpaslíky a jinými postavičkami, myší domeček, vařečkové divadlo a spousta dalších krásných věcí.

Letošní speciality

Výstavu obohatí „Adventní vlak dobré pohody“ s padesáti vagónky ve kterých budou představeny vánoční zvyky a české vánoční tradice.

Koleda Štěpáne
Podzimní sklizeň
Kaštanáři
Trh na Staroměstském náměstí

Prohlédnete si vánoční trhy z trochu jiné perspektivy. Trh na Staroměstském náměstí "naruby" nebo hrnčířský trh na Kampě vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři, jakmile malinké postavičky trhovců a jejich zboží spatříte na vlastní oči.

Výstava - Kampa

Vzduch provoní vánoční cukroví a živé stromky ověnčené ozdobami z nejrůznějších přírodních materiálů. Seznámíte se se staročeskými symboly Vánoc. Dozvíte se mimo jiné, co jsou vrkoče, hůl sv. Kryštofa, jaký je původ anděla na stromečku nebo jak se součástí vánočních dekorací stala cesmína.

Vrkoč
Zpívání

Na výstavě se budou promítat vánoční pohledy zhotovené před sto lety a příjemnou sváteční atmosféru navodí též hudba ze starých gramofonových desek.