Vánoční zpravodaj

Novinky a zajímavosti z výstavy

Dráteníci jedou, brambory vám vezou

Po celou dobu konání výstavy probíhají dílničky a nejinak tomu je i během vánočních svátků. Podívejte se do programu, určitě tam najdete tvoření, které zaujme vás i vaše dítka.

27. 12. bude na výstavě setkání dráteníků, resp. drátenic, které budou předvádět svoje umění, drátovat poškozené hrnce apod. Jedna z nich, paní Horná, bude navíc dělat bramborové figurky do betlémů a do bramborového divadla a také bramborové květy. Děti se mohou výroby zúčastnit.

Veselé Vánoce!

24. prosinec 2017

Přejeme vám krásné a poklidné prožití vánočních svátků.

Dětská návštěvní kniha

19. prosinec 2017

Děkujeme všem, kteří nám své dojmy sdělují v návštěvní knize. Máme radost, že se vám výstava líbí. K dispozici je nyní i nová, speciální návštěvní kniha pro děti, do níž mohou naši malí návštěvníci malovat a psát. Těšíme se na nové příspěvky a umělecká díla.

Balíčky štěstí

19. prosinec 2017

Začínáme prodávat balíčky štěstí. O co se jedná? Návštěvník si vylosuje z klobouku číslo a vezme si a rozbalí - hned nebo až doma pod stromečkem - příslušný balíček označený stejným číslem. Je to tedy dárek s překvapením a v minulých ročnících byl velmi oblíbený, zejména u dětí. Celkem máme připraveno 160 balíčků po 45 Kč.

Dále si můžete na výstavě zakoupit větve jehličnanů aranžované do svazků. Sháníte-li hezkou a voňavou dekoraci, která doplní ozdobený vánoční stromek, zastavte se u nás.

Mikuláš celý prosinec

5. prosinec 2017

Pokud jste letos nepotkali žádného Mikuláše s čertem a andělem, nesmutněte. U nás jich najdete dost - velkých, menších, i úplně titěrných, z látky, šustí, papíru, perníku, na co jen si vzpomenete. Dokonce tu máme malé tržiště, kde se čerti veselí, hodují a hrají karty. Přijďte se podívat!

Výstava zahájena

1. prosinec 2017

Už od prvního dne je o výstavu velký zájem a nás moc těší spokojené úsměvy návštěvníků. V sobotu a o první adventní neděli se skleník zdárně zaplnil. Řada lidí se nechala slyšet, že se jim při pohledu na vystavené exponáty vybavily vzpomínky na jejich vlastní dětství či vyprávění rodičů o tom, jak se dříve slavily vánoce.

Také se již konaly první dílničky. Děti si při nich zhotovily andílky a čerty a odnesly si svá dílka pyšně domů. I na další dny máme přichystán program pro všechny tvůrčí duše. Je z čeho vybírat.

Vernisáž se vydařila

30. listopad 2017

Výstava byla slavnostně otevřena za hojné účasti vystavovatelů, zástupců pořádajících a spolupracujících institucí a dalších pozvaných hostů. Na úvod tradičně vystoupil Flétnový soubor prof. Magdalény Tůmové-Bílkové. Slova se postupně ujali Ing. Ladislav Pavlata, ředitel Botanické zahrady PřF UK, Bc. Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy, a Ing. Petr Herynek, který výstavu organizačně zajišťuje.

Následoval křest knížky "Vánoční ozdoby s láskou tvořené", kterou vydalo nakladatelství Rubico. Najdete v ní návody, nápady a hezké povídání o původu různých ozdob.

A jak vidíte, navštívily nás i pohádkové bytosti. Výstava se jim líbila tak, že se na ní někteří i zabydleli.

Přípravy ve finále

26. listopad 2017

Poslední víkend před zahájením výstavy se ve skleníku botanické zahrady událo tvůrčí hemžení, které završilo celoroční přípravy. Přivážely se všelikeré výrobky, aranžovaly jednotlivé dekorace, zdobily se stromky, vrkoče, rozmisťovaly vagónky, domečky, krajinky, postavičky, betlémy, zavěšovaly se zvonky, polaz, hvězdy, zapojovala se technika atd. Organizátoři se neúnavně činili, aby bylo vše pěkně nachystáno.

Celkem pro vás máme připraveno 2000 exponátů od 44 vystavovatelů, rozhodně je tedy na co se dívat!